Günlük konuşma dili İngilizce olan Yeni Zelanda, bu dilin eğitimi konusunda oldukça eski ve köklü bir geçmişe sahipolma özelliğiyle İngilizce öğrenmek için ideal bir yerdir. Küçük yüzölçümüne karşın gelişmiş iletişim ve ulaşım imkanlarına sahip Yeni Zelanda’da güvenilir ve samimi bir ortamda kaliteli bir eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz. Temiz, yeşil doğasıyla Yeni Zelanda sizesıcak bir sosyal çevrede, farklı ve heyecan verici öğrenim ve eğlence olanakları sunar.

Yeni Zelanda’da özel İngilizce dil okullarında veya Politeknik Üniversitesi / Teknoloji Enstitüsü kampüslerinde bulunan dil enstitülerinde İngilizce öğrenebilirsiniz.

Çeşitli olanaklar sunan bu okullar ülke çapında küçük ve büyük şehirlerde bulunmaktadır. Bir haftalık kısa süreli programlardan yoğun akademik amaçlı olanlara kadar geniş bir yelpazede sunulan kurslardan istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda herhangi birine katılabilirsiniz.

Yaklaşık olarak İngiltere  veya Japonya kadar bir alana sahip olan Yeni Zelanda, 3.6 milyonluk nüfusu ile kültürel açıdan çok zengin bir ülkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ve coğrafyası ile tanınan Yeni Zelanda’da birçok eğlence ve macera imkanına sahip olabilirsiniz.

Yüksek Kalitede Eğtitim

Yeni Zelanda, İngiltere tarzında, kaliteli bir eğitim geleneğine sahiptir ve öğretim alanındaki gelişimiyle lider konumdadır. Yeni Zelanda’nın, İkinci Dil olarak İngilizce (ESL) gibi alanlardaki eğitimi uluslararası bir kaliteye sahiptir.

Kursunuzu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kurslar 1 ila 48 hafta arasında değişen program seçenekleri sunar. Kursunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken 2 önemli husus vardır; Birincisi şu an bulunduğunuz seviye. Gideceğiniz kursun sizin açınızdan faydalı olmasını istiyorsanız seviyenizin altı veya üstünde bir programa katılmamalısınız. Nitekim dil kursu düzenleyen kurumlar genellikle, dönem başında öğrenciyi uygun seviyeye yerleştirmek amacıyla bir sınav yaparlar.

İkinci önemli nokta İngilizce öğrenmekteki amacınız ve kurstan beklentileriniz konusudur. Bu kursu zevk için mi alıyorsunuz? Eğer öyleyse, eğlenceye yönelik ve daha kısa süreli İngilizce kurslarını tercih etmelisiniz. Veya kafanızda daha belirgin bir hedefiniz mi var? Akademik eğitim hedefliyorsunuz ve bunun için geçmeniz gereken bazı seviyeler var. Dolayısıyla İngilizce’nizi belirli bir seviyeye getirmeniz gerekiyor. Bu durumda, bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir kurs seçmeniz gerekir. Bu amaçlara hizmet eden bir çok genel İngilizce ve akademik amaçlı İngilizce kursu mevcuttur.

İyi bir İngilizce Dil Kursundan Neler Beklenebilir?

Her öğrenci iyi bir kurstan şunları bekleyebilir: gelişme kaydedilebilmesi için kursun amaçlarının ve hedeflerin belirlenmiş olması; öğrenci ve öğretmenin mevcut ortamda kendilerini rahat hissetmeleri; öğrencinin ihtiyaçlarına ve seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilmiş olması; derslerin kaliteli ve tecrübeli eğitmenler tarafından verilmesi; kurs sürecinde gerçekleşen ilerlemeler hakkında öğrencinin bilgilendirilmesi ve karşılaşılan zorlukların üstesinden nasıl gelinilebileceği hakkında öğrenciye öneriler sunulması.

İngilizce Test Sistemleri

TOEFL ve IELTS, Yeni Zelanda’da sıklıkla kullanılan ve yüksek öğrenime kabulü belirleyen sınavlardır. Bu sınavlara hazırlık kursları Yeni Zelanda’da birçok dil okulu, üniversite ve kolej bünyesinde verilmektedir. Cambridge, Pitman, Trinity ve diğer bazı sınavlar için de okulların bir kısmında hazırlık kursları verilir.

Gelişmiş Olanaklar

Yeni Zelanda’daki (özel veya kolej seviyesinde) İngilizce dil kurumlarının çoğu, dil laboratuarları, video ve kütüphane gibi olanaklara ve bazıları da bilgisayar destekli eğitim sistemlerine sahiptir. Yeni Zelanda’nın İngilizce dil okullarında bunlara ek olarak, öğrenci dinlenme salonları, kafeteryalar, ve yaz programları mevcuttur.

Kalite Kontrol

Bütün özel İngilizce dil okulları Yeni Zelanda Qualifications Authority (NZQA)’ye kayıtlıdır. Bağımsız ama hükümet tarafından desteklenen bu organizasyon, eğitim kurumlarının tanınmasından ve yetkilendirilmesinden sorumludur.

Üniversiteler tarafından verilen kurslar, Yeni Zelanda Vice Chancellors Comitee (NZVCC) tarafından onaylanmıştır, hükümet destekli kurumlarsa NZQA tarafından onaylı 12 haftalık veya daha uzun süreli kurslar vermektedirler.

İleri Eğitim

Yeni Zelanda’da İngilizce eğitimi almak, İngilizce konuşan dünyayı keşfinize imkan sağlayacak önemli bir tecrübedir. İngilizce yeteneklerinizi akademik bir amaçla kullanmaya karar verebilirsiniz. Yeni Zelanda üniversiteleri devlet destekli ulusal üniversitelerdir ve hepsi dünya çapında hatırı sayılır akademik araştırmalara imza atmaktadırlar.Yeni Zelanda’da Politeknikler ve Teknoloji Enstitüleri mesleki eğitimden lisans eğitimine ve bazı durumlarda lisans üstü eğitime kadar değişik seviyelerde öğrenim olanakları sunarlar.

Ayrıca, özel İngilizce dil okullarında veya çeşitli alanlarda uzmanlaşmış Özel Öğretim Kurumlarında ticaret, sekreterlik, bilgisayar ve turizm gibi konuları kapsayan birçok kurs verilir