Work and Travel’a katılmayı düşünen arkadaşların ilk akıllarına gelen; “Bu programın bana maliyeti ne olacak? Dolar kuru yükseliyor..Acaba bu iş benim boyumu aşar mı?” gibi sorular oluyor. Bu sorulara takılırken unutulan önemli bir nokta var,bu da: Work and Travel’a katılacak öğrencilerin Amerika’ya gittiklerinde kendi paralarını kazanacakları gerçeği…

Work and Travel, her yıl tüm dünyada 15 ayrı milletten 100binin üzerinde öğrencinin katıldığı, öğrencilerin en uygun şekilde faydalanabilmeleri için düzenlenmiş bir kültürel değişim programıdır.Türkiye’deki öğrenciler de 1999 yılında Ozman’ın bu ülkeye programı kazandırışından beri Work and Travel’dan faydalanabilmekteler.

Bugüne kadar Ozman’ın yurtdışına gönderdiği kişi sayısı 15.000’i aşmasına rağmen bu programdan haberdar olmayan,gitmeye cesaret edemeyen veya bütçesini programda kullanmak istemeyen arkadaşlarımız inanması güç olsa da hala yok değil.

Türkiye’deki bir çok öğrenci yaz tatili geldiğinde ilginç bir rehavete kapılıp çok kıymetli olan zamanını ve bütçesini ülkesindeki ; günlük, sıradan giderlere harcıyor ve yeni eğitim dönemi başladığında , beklide kayda değer hiçbir tecrübe kazanamamış, eğlenememiş ve hatta dinlenememiş bir şekilde üniversitenin kapısından adımını atıyor. Fakat bunun tam tersi bir yaz geçirmek gayet mümkün.

Work and Travel ile belirli bir miktar ödeyerek katılacağınız bu programın faydaları saymakla bitmiyor. J1 vizesi ile katılacağınız bu programa sadece üniversite öğrencileri başvurabiliyor. Okulunuz kapandığı andan itibaren Amerika’da ki görevinizde iş başı yapacak ve program için ödediğiniz bedel sizin için harika bir yatırıma dönüşecek!
Sıradan bir yaz tatili ömrünüz boyunca yapabileceğiniz bir şeyken, Work and Travel programına sadece üniversite yıllarında iken katılabileceksiniz.Size getirisi sıfır ile tabir edilebilecek olan boş zamanınızı Work and Travel programı ile değerlendirmek çok daha mantıklı ve yararlı bir tercih olacaktır.Kaldı ki kazanacaklarınız sadece yurtdışı tecrübesi,eğlence,farklı bir kültür tanımak,yabancı dilinizi genişletmek, uluslar arası arkadaşlara sahip olmak,Cv’inize kuvvetli bir madde eklemekten ibaret olmayacak; tüm bunların üzerine çok iyi paralar kazanabilecek Türkiye’ye dönüşünüzde yeni okul döneminizde,kişisel giderlerinizde, eğitiminizde veya geleceğinizde her hangi ihtiyaç duyulan bir alana harcayabileceğiniz;döviz kuruna göre belki programda harcadığınızın birkaç katı kadar da karlı çıkabileceksiniz.

Kim böyle bir fırsatı kaçırmak ister ki diye düşününce aklımıza ilk gelen cevabı;- programı tanımayanlar- olsa gerek.Bu nedenle Work and Travel iyi araştırılmalı, en güvenilir, en sağlam ve tecrübeli şirketten danışmanlık alınmalı ve kesinlikle bu programın avantajlarından faydalanmanızı gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.
Work and Travel’da Eylül ayında başlayan kayıtlar hızla devam etmekte. Ozman öğrencileri 50 farklı eyaletten elimize ulaşmakta olan iş listelerinden, kendi kriterlerine en uygun olan işi seçip mülakatına girme hakkına sahip olabiliyorlar. Program ücretini USD kuru üzerinden ödeyen,erken kayıt indirimlerinden faydalanmanın yanı sıra daha geniş bir listeden iş seçimi yapan ve en iyi işlere girme imkanını yükselten öğrenci en avantajlı Work and Travel adayı konumuna gelebiliyor.

Work and Travel geleceğinize yatırım yapmanın eğlenceli yollarından biri.Kısıtlı öğrenci bütçesinden belki de aile desteğiyle program bedelini oluşturup Work and Travel’da bir yaz geçirmeyi planlayan öğrenci ;Programa katılmak ile birlikte hayatının en karlı yatırımını yapmış,bu karar sonucunda en çok kazanan ve en karlı taraf oluyor.