Erken kayıtlardan yararlanan öğrencilerin ilk ve en büyük kazancı ekonomik anlamda daha uygun program ücretlerinden kayıt olabilme şansını yakalayabilmiş olmalarıdır. Erken kayıtların ilk dönemlerinde kayıt olmuş bir öğrencinin normal program ücretine oranla 400-500 USD dolaylarında bir kazancı olmaktadır.

 İkinci önemli faydası ise iş yerleştirmeleri konusunda el edeceği önceliklerdir. Erken kayıt olan bir öğrenci kendisine uygun bir işe yerleşme imkanı çok daha yüksek olmaktadır. Çünkü bu konuda kayıt sıralamasına baz alındığı için , kendisine uygun bir iş geldiğinde o işin ilk kontenjanı ona ayrılmaktadır. Ve aynı zamanda diğer tüm işlemleri daha hızlı tamamlanmakta ve süreci daha hızlı tamamlanmaktadır.

 Benim için üçüncü ve en değerli faydası psikolojik olarak hissedeceği rahatlık olmaktadır. Work and Travel programı kayıt sürecinde öğrencilerin en büyük endişesi hangi şirkete kayıt olacağının karar verme sürecidir. Bu konuda kaydını gerçekleştiren öğrenci artık kendi adına işlemlerini düşünen bir danışmana sahip olmaktadır. Bu sayede henüz daha okul dersleri ya da sınavları başlamadan bu stresi atlatmış olmakta ve rahatlıkla eğitimine gerekli olan ilgili gösterebilmektedir.

Tolga TERZIOGLU
Yurt Dışı Eğitim Programları Koordinatörü
Ozman Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer