Florida Work and Travel ve dil okulu öğrencileri için rüya noktalardan biridir. Bu sebepten dolayı da TripAdvisor adlı dünyanın en çok tıklanan tatil öneri sitesi Amerika’nın en iyi 25 plajını belirlediğinde bunlardan 7 tanesi Florida’da idi. Ozman Yurtdışı Eğitim olarak Florida’nın en iyi plajlarını size tanıtmak istedik.

1. Panama City Plajı
27 mili geçen uzunluktaki beyaz kumlu plajı Panama City Plajı’nın “Aşıklar Plajı” olarak anılmasını sağlıyor. Yüzme, şnorkel dalışı, yunus seyri, jet ski ya da parasailing aktivitelerinin yapılabileceği plaj sizi Meksika Körfezi’nin sularıyla tanıştıracak. Panama City Plajı’nda denize kuma ve teninizi kavuracak güneşe hayran kalacaksınız.

2. Miami Plajı
Rüzgarlı sahili ile yüzmenin dışında Atlantik Okyanusu’nun sıcak ve kristal berraklığında sularında surf ve jet ski olanağı da sunan Miami Plajı bembeyaz kumlarıyla sizi rahatlatacak. Ayrıca plajın güney kısmında hem ABD hem de dünyaca ünlü kişilerle karşılaşmanız olanaklı.

3. Sanibel Island Plajı
Florida Körfezi’nin tam karşı kıyısında konuşlanmış olan Sanibel Island Amerika’nın tropikal iklim yapılarından olan kumullardan oluşur. Kıyının önünde bir set halinde biriken kumullar uzun yapılarıyla tatilcilerin gözdelerindendir. İki ana parçadan oluşan plajın White Beach olarak adlandırılan kısmı daha sessiz, sakin ve yüzme için uygun iken Turner Beach adıyla anılan kısmı ise daha çok sürf, parasailing gibi aktiviteler için uygun.

4. Clearwater Plajı
Çocuklu aileler için derinleşmeyen suyu ile dikkat çeken Clearwater plajı aynı zamanda genişliği sayesinde de tatilcilerin ilgi odağı durumunda. Voleybol, parasailing ve motorlu su kayağı en çok tercih edilen aktivitelerden bazıları iken tatilcilerin bir kısmı da güneş ve kum banyosu eşliğinde dinlenmeyi tercih ediyorlar.

5. Captiva Island Plajı
Florida’nın Karayipli yönünü bir nebze olsun anlatan plaj köprü ile yine başka bir ada olan Sanibel e bağlı. Karayiplerin sıcaklığını hissedeceğiniz adanın plajları da kumu, sıcak suları ve plaj kıyısındaki restoranları ile ilginizi çekecek.

6. Siesta Key Plajı
Eğer aradığınız şey dünyaca ünlü pudra kıvamında beyaz kuvars bir kum ve ona eşlik eden sadece 15 – 20 dakika araba mesafesinde 100’den fazla golf merkezi ve sınırsız kültürel faaliyet olanağı ise Siesta Key Plajı size göre. Siesta Key’e yakın mesafede bulunan Sarasota’da müzeler, sanat galerileri, vahşi yaşam müzeleri, sirkler, opera, bale, senfoni, tiyatro salonları bulmak mümkün ayrıca yaz aylarında düzenlenen film ve spor festivalleri de şehir yaşamından kopmak istemeyenler için önemli aktivitelerden.

7. Naples Plajı
Naples, Meksika Körfezi’nde yer alan en popüler ve sofistike rahatlama mekanlarından biri olarak gösteriliyor. Dünyaca ünlü oteller ve resortlarda konaklama olanağı sunan Naples’ın plajı da kumlu ve esen hafif rüzgar surf yapmayı da olanaklı kılıyor. Naples’da dikkat çeken bir diğer önemli durum ise insanların sıcak kanlılığı… Ayrıca alışveriş için de ABD’deki en önemli noktalardan biri.