Detaylı Bilgi İçin Bu Formu Doldurun, Danışmanlarımız Sizinle iletişime Geçsin!

Work and Travel, “American State Department” tarafından onaylı, Amerika’da sadece yetki belgesi olan SPONSOR adı verilen kurumlar tarafından yürütülen ve sadece üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde katılabildiği kültürel değişim programıdır.

J1 kültürel değişim vizesi ile gidilir.

Vize başvuru belgesi DS 2019 dur.

İş yerleştirmesi, konaklama bilgileri, sağlık ve kaza sigortası sponsor kurum tarafından sağlanır.

OZMAN, bu sponsor kurumların Türkiye temsilciliğini yaparak sizlerin Work and Travel programına katılmasına aracılık eder.

Çalışarak yaşamını sürdürme çerçevesinde; gençlerin yeni bir kültürü tanımalarına ve kendi kültürlerini tanıtmalarına olanak veren Work and Travel ile çalışma sürenizin bitiminde gezme dönemi başlar. Work ve Travel ile 3-3.5 ay sonunda çok farklı deneyimlerle dönebilirsiniz.

Work and Travel, yurt dışı eğitim seçenekleri arasında bütçenize uygunluğu ile de ayrı bir yere sahiptir. Çalışarak geçiminizi karşılayabileceğiniz bu program için yapacağınız harcamaların büyük bir bölümünü, bazı durumlarda ise fazlasını biriktirerek dönebilirsiniz. Kendi kendini geri ödeme olanağı olan bir programla Amerika’ya gitmektesiniz: IT DEFINITELY PAYS BACK… Tabii sadece maddi olarak değil; Amerika gibi bir ülkede yaşamın içinde yer alarak edineceğiniz deneyimler ve İngilizcenizin, kültürel yapınızın gelişmesi gibi artılar programın en önemli getirileridir.

Bizimle Gidenler

Merve – Aupair 2018

Amerika’da aupair olarak 9. Ayımı doldurdum. Ve vizemi bir yıl daha uzattım. Buraya ilk […]

  • Ayça Tatlı – Au Pair 2017

Ayça Tatlı – Au Pair 2017

İngilizcemin pratik olmadan güzel bir seviyeye getiremeyeceğimi ve yurtdışı deneyiminin olması gerektiğini düşünüyorum. Yurtdışı […]

  • Bensu Kökbaş – Au Pair 2017

Bensu Kökbaş – Au Pair 2017

Öncelikle merhaba, ben Ozman’ın Au Pair 2017 öğrencilerindenim. Tahmin ediyorum ki herkesin Amerika’ya gitsem […]

İşe Alımlar Nasıl Gerçekleşecek?

Birlikte iş listelerimizi inceleyerek; sizin gidiş ve dönüş tarihlerinize, İngilizce düzeyinize, kimlerle birlikte gitmek istediğinize, ne tür işlerde çalışmak istediğinize, Amerika’nın neresine gitmek istediğinize göre öncelik seçimi yapılması ilk aşamadır.

Sonrasında, verilen önceliklerinize bağlı olarak işverenlerin de istekleri göz önünde bulundurarak iş yerleştirmenizin yapılması için Amerika’daki sponsor kurumlarla iletişime geçilip profiliniz gönderilir. İşverenlere sunulmak üzere gönderilen profilinizde İngilizce özgeçmiş (CV) , gülümseyen bir vesikalık fotoğraf, pasaport fotokopiniz gibi belgeler bulunur. Bu süreçte kendi niteliklerinizi özgeçmişinizde ne kadar iyi sunarsanız istediğiniz işlere yerleşme olasılığınız o kadar yüksek olacaktır.

Ayrıca, Ocak ve Şubat aylarında, başta Ocean City, MD ve Amerika’nın doğu eyaletlerindeki işverenlerin katılımı ile yapılacak olan OZMAN WORK AND TRAVEL JOB FAIR’de Hyatt Hotel, Grand Hotel, Marriott Hotel, Residence Inn, Terra Resort, Dough Roller, Santa Monica Pacific Park, Trimpers Rides Amusement Park, US Aquatics, Sunset Pools, Hilton Hotels ve farklı çok sayıda işverenle ile yüz yüze mülakat ile yerleşme şansını yakalayabilirsiniz!

Nerelerde Çalışabilirim?

Farklı eyaletlerde Trimper Rides ve benzeri eğlence parkları, Hyatt, Hilton, Four Sesons, Sheraton Hotels gibi ABD’nin her tarafında onlarca otel ve tatil köyleri, Mc Donalds, Kentucky Fried gibi fast food sektörü ve restoran, Yellow Stone, Grand Canyon, Grand Teton gibi doğal parklar, Candy Kitchen, BK Holzem, Ice Cream Castle gibi dondurma ve şeker dükkanları, Mountain High Pizza, Dough Roller, Food Lion, WAWA gibi cafe, pizza ve restoranlar ve farklı eyaletlerde yüzlerce iş seçeneği sunabilecek kapasitedeyiz. İş listesi için lütfen tıklayınız.

Ozman ile Work and Travel’a 2. kez katılın veya grup olarak katılın indirimi kapın!

Work and Travel’a daha önce OZMAN ile gitmiş ve bu yaz Work and Travel’a tekrar gitmek isteyen öğrencilere, erken kayıt döneminin harcindeki süreçlerde yapılacak kayıtlarda, 75 USD indirim!

(75 USD indirim sadece daha önce OZMAN ile Work and Travel programına katılmış öğrenciler için geçerlidir.)

Ek olarak 4 veya üzeri toplu kayıtlarda kişi başı 50 USD indirim fırsatı devam ediyor!

Work and Travel’a Neden Erken Başvurmalıyım?

Work and Travel’a katılmak için karar verdikten sonra zaman kaybetmeden kayıt olan öğrenciler erken kayıt indiriminden yararlanacakları gibi geniş iş ve bölge seçimine sahip olacaklardır. Ayrıca başvuru işlemlerinizi erken tamamlayarak daha erken işinize yerleşebilir ve vize görüşmenize gidebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bu Formu Doldurun, Danışmanlarımız Sizinle iletişime Geçsin!