Yalnızca üniversite eğitiminizi alırken dahil olabileceğiniz bu program , katılan tüm öğrencilerin de özellikle belirttiği gibi yaşanabilecek tüm deneyimleriyle eşsiz bir program. Sizler için elimden geldiğince programın neden diğer tüm programlardan farklı ve sunduğu fırsatlarıyla eşsiz olduğunu açıklamaya çalışacağım.

  1. Ekonomik: Programın Work kısmında sizlere min.2,5 – max.4 boyunca Amerika’da çalışabilme şansı veren bu program sayesinde Amerika’daki tüm giderlerinizi ailenizden destek almadan karşılayabilmenizi sağlamaktadir. Üstelik daha çok çalışıp gelirinizi arttırıp program için yaptığınız masrafların bir kısmını yada tamamını çıkarabilme şansını sizlere sunabilmektedir.
  2. İngilizcenizi Geliştirebilmek: Program kurallari kapsaminda uygun koşullar söz konusu olduğunda size Amerika’da 5 ay bulunabilme şansı verebilmesi sayesinde ingilizcenizi sosyal yaşam ve iş hayati içerisinde geliştirebilme fırsatını sunmaktadır.
  3. İş Deneyimi: Amerikan iş disiplini içerisinde 50’ye yakın iş pozisyonundan birine sahip olarak cv’inize ekleyebileceğiniz bir iş deneyimi sunmaktadır. Özellikle her yil sizinle ayni bölümlerden mezun olan binlerce öğrenci arasından sıyrılabilmenize ciddi bir katkıda bulunmaktadır.
  4. Globallesmek: Dünyanin bir çok noktasından gelmiş ögrencilerle bir arada bulunarak dünyanin her bir ülkesinden arkadaşlara sahip olabilmektesiniz. Bu arkadaşlariniz Amerika, Asya,Avrupa, Afrika kıtasından 50’yi aşkın milletten olabilmekte. Genelde Program sonrasinda yeni tatil planlariniz şekillenmeye başlar.
  5. Kisisel Gelişim: Programa katılım sağlayan öğrenciler , süreç boyunca deneyimledikleri yeni tecrübeler sayesinde kişisel anlamda gelişmeler katedebilmektedirler. Bir işe sahip olmak , bu işe sayesinde para kazanmak ve kazançlarınızla oradaki tüm geçiminizi kendi kendinize sağlayacak olmanız bir anda farklı bir psikoloji bürünmenizi sağlamaktadır. Para ve ikili ilişkiler yönetiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlaşama şansı yakalayabileceksiniz.
  6. Yeni kültürler ve Yeni Yerler Keşfetmek : Amerika’ya yolculuğunuzun başlaması itibariyle yeni bir kültürün etkisi altına girmeye başlayacaksınız. İlk zamanlar sizin için bir alışma dönemi olarak geçecek ve sonrasında artık bu yeni gözlemlediğiniz kültürü yakından tanıma ve anlama şansı yakalayacaksınız. Sizin gibi dünyanın bir çok noktasından gelen arkadaşlarınız sayesinde onların da kültürlerini tanıma şansı bulabileceksiniz. Her gün her anınız yeni şeyler keşfetmek ve öğrenmekle geçecek. Programın Travel kısmına geçtiğinizde ise hep TV, Film ve Haberlerde gördüğünüz yerleri gerçek anlamda gözlemleyebilecek , sizlere yansıtılanla ve gerçekler arasındaki farkları daha rahat hissedebileceksiniz.

 

Work and Travel programı her öğrencinin üniversite hayatında en az bir kere de olsa katılması ve deneyimlemesi gereken gerçekten eşsiz bir program. Üzerine saatlerce konuşulabilecek ve sayfalarca yazı yazılabilecek kadar çok içeriğe ve derinliğe sahip bu program için detaylı sohbet etmek isterseniz. Ozman ofislerimize bekleriz.

 

Tolga TERZIOGLU
Yurt Dışı Eğitim Programları Koordinatörü
Ozman Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer