İngilizce Dil Eğitimi için vize alması kolay, ekonomik seçenek:

Malta ılıman iklimi, rahat ve ekonomik yaşam standartları, kaliteli eğitimi ve sorunsuz kayıt ve vize olanaklarıyla son zamanların gözdesi……..

Esnek Eğitim Süresi ve Başlama tarihleri

Yılboyu istediğiniz pazartesi 2-52 hafta arasında genel 7 yoğun (akademik kurslara başlama olanağı……

Her Seviyede Eğitim

Lisan kurslarına İngilizce seviyeniz çok az olsa bile başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınav sonucuna göre, uygun sınıfa yerleştireleceksiniz.

Az Yoğun/ Yoğun / Çok yoğun kurs seçenekleri

Haftada 15, 20, 25 ya da 30 saatlik faklı yoğunluktaki kurslardan istediğinizi seçebilirsniz.

Başvuru Zamanı

Kkurs başlangıç tarihinizden 2-3 hafta önce başvurduğunuz takdirde işlemleri rahatlıkla gidiş tarihinize kadar bitimekteyiz.

Okuldaki İlk Gün

Okulların hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere Malta’yı tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Okuldaki İmkanlar, Tesisler

Okulların sağladıkları imkanlar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri internet cafe, kütüphane , dil laboratuvarı, kafeterya vb. bulunmaktadır. Malta’daki okulların bir kısmında yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler, Geziler

Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Uluslararası Ortam

Lisan okullarının tümünde öğrenciler aynı amaç için farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu İngilizce öğreniminin yanı sıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Onaylı Okullar

Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Malta’daki dil okulları Malta Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Önemli bir kısmı da bir araya gelerek oluşturdukları FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)’a bağlıdır.

Vize Hakkında

Malta 1 Ocak 2003 tarihi itibarıyla Türk Vatandaşlarına vize uygulamasına başlamıştır. Vize işlemleri için 20 ABD Doları vize ücreti, Pasaportun aslı ve fotokopisi ile, konsolosluğun istediği diğer evrakların hazırlanıp, aşağıdaki Malta Fahri Konsolosluğuna verilmesi gerekiyor:

Malta’daki Şehirlere Göre Dil Okullarımız

St. Julians

 • ACADEMY MAGISTER
 • ELANGUEST ENGLISH LANGUAGE SCHOOLS
 • EUROPEAN CENTRE OF ENGLISH LANGUAGE STUDIES
 • EUROPEAN SCHOOL OF ENGLISH
 • LINGUA TIME
 • SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS

St. Paul’s Bay

 • ALPHA SCHOOL
 • GLOBAL VILLAGE ENGLISH CENTRE

Sliema

 • INSTITUTE OF ENGLISH LANGUAGE STUDIES (IELS)
 • INLINGUA SCHOOL OF LANGUAGES
 • ENGLISH LANGUAGE ACADEMY

Swieqi

 • CLUB CLASS

Gzira

 • EUROPEAN SCHOOL OF ENGLISH