Avustrulya hükümeti öğrenci vizesi ile gelen öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma hakkı vermekte. Siz de bu çalışma müsaadesi ile yanında kaldığınız aile için çalışarak konaklamanızı ve yemeklerinizi bedavaya getirebilirsiniz. Perth’de uyguladığımız bu program ile sadece okul ücretini ödeyerek toplamda daha uzun süre, daha ekonomik biçimde eğitimizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE İÇİN DEMIPAIR?

Yurtdışı dil kursları genelde bütçe olarak pahalı ve maddi imkanı dar olan öğrenciler için büyük bir yük oluşturmaktadırlar. Hem Avustralya’nın kıyasla kurs ücreti olarak ekonomik olması, hem de yaşam masraflarınız için çalışmaya olanak sağlaması ve hatta aile yanında çalışmanız ayarlandıktan sonra gitmenizden dolayı Demi Pair programı cazip bir hal almaktadır.

Bu programın normal au pair programlarından farkı;

Bu programda İngilizce kursunuza destek olması amacıyla konaklama ücreti için çalışmanız sağlanmaktdır. Normal au pair programlarında ise esas göreviniz aile ve anneye yardım olup, müsait zamanlarınızda ancak kursa gidebilirsiniz.

Başvuru Şartları;

Bu programa başvurbilmeniz için Avustralya’daki dil okulumuza tam gün 30 ders ve en az 3 ay (en fazla 40 hafta) süreli kayıt yaptırılması gereklidir. Ancak Avustralya Konsolosluğunun aldığı yeni karar uyarınca vize süresinin uzatılması bir çok durumda mümkün olamamaktadır. Bu yüzden daha kayıt aşamasında Avustralya’daki eğitim ve demi pair program sürenizi mümkün olduğunca uzun tutunuz.Bu programa asgari 12 hafta, azami 40 hafta süreyle katılabilirsiniz.

Demi Pair’lere sağlanan imkanlar;

  • Ailenin bir ferdi gibi muamele görmek
  • Kendi özel odanıza sahip olmak
  • Barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçların aile tarafından karşılanması
  • Haftada 1 tam gün (genellikle Pazar) ve Cumartesi yarım gün tatil
  • Cep harçlığı: Aileden haftada 15 saati geçen her saat için ortalama 10.6 TL (8 AUD) ücret alabileceksiniz. 15 saat ve altındaki çalışma saatleri için herhangi bir ücret ödenmeyecektir